Rate this post

نورپردازی یکی از عناصر مهم در دکوراسیون است و باید طوری طراحی شود که نه تنها موجب آرامش بلکه مطابق میل و شخصیت شما نیز باشد. به علاوه دو جنبه تزیینی و کاربردی بودن آن را نیز باید در نظر بگیرید زیرا شما هم در این مکان به خواب می‌روید و هم تلویزیون تماشا می‌کنید، آرایش می‌کنید یا حتی کتاب می‌خوانید

با انجام کارهای زیر می‌توانید نور و درخشش بیشتری را به دکوراسیون خانه‌تان دعوت کنید و جلوه دکوراسیون منزل خود را شیک و مدرن سازید.

 

به جای کلید برق‌های قدیمی از دیمر استفاده کنید. با این وسیله می‌توانید با تنظیم و کنترل شدت نور، نورپردازی مناسب با شرایط موجود را برای هر فضا ایجاد کنید. برای نمونه، در اتاق‌خواب نورپردازی رمانتیک و در حمام نورپردازی آرام و تسکین‌دهنده ایجاد کنید. این کار علاوه بر زیبایی و جذابیت، کمک زیادی در صرفه‌جویی مصرف انرژی است.

در آشپزخانه حتما از نورپردازی قسمت بالای کابینت‌ها استفاده کنید. همچنین بالای سطوح کار، نورپردازی با نور متمرکز در نظر بگیرید.

حتما برای نورپردازی طبقات کتابخانه چراغ‌های دکوراتیو نصب کنید. در این‌صورت هم دکوراسیون کتابخانه شما زیباتر می‌شود و هم پیدا کردن کتاب برایتان آسان‌تر است.

اگر فضای میز کنار تخت شما محدود است، برای نورپردازی مخصوص مطالعه هنگام خواب چراغ مطالعه را بر دیوار بالای تخت خود نصب کنید.

برای نورپردازی فضای بیرون خانه خود یک سنسور در نظر بگیرید و به آن طوری برنامه دهید که وقتی هنگام شب آن را روشن می‌گذارید، تا روشن شدن هوا خودش خاموش شود.

نورپردازی مدرن فضای بیرونی

نورپردازی مدرن فضای بیرونی

آثار هنری موجود در دکوراسیون خانه مانند تابلوها و مجسمه‌ها را با کمک چراغی که بالای آن با نور متمرکز نصب می‌کنید برجسته و روشن سازید.

برای اینکه نوری شفاف و گیرا در دکوراسیون خانه خود داشته باشید گردگیری مرتب لامپ‌ها را فراموش نکنید.

در فضاهایی از قبیل راهروها و ورودی‌های تاریک، انباری و پارکینگ،‌ حس‌گرهای حرکتی نصب کنید تا با بازشدن در چراغ روشن شود و تا دقایقی روشن بماند.

درسته  که لامپهای فلورسنت که معروفند به لامپهای مهتابی قدیمی اند ولی خب استفاده مدرن از آن و استفاده از آنها به گونه ایی که بیشترین ناحیه اطراف خود را پوشش دهد میتواند قدیمی بودن آنها را جبران کنند البته میتوان لامپهایی را بازار بیابید که ظاهلراً مانند لامپهای فلورسنت هستند ولی در واقع آنها LED هایی هستند ترکیبی که به گونه ایی روی کیت ها چیده شدند که همانند فلورسنت ها عمل کنند.

 

گرداوری :آرت نت دیزاین

باکارشناسان آرت نت دیزاین همراه باشید