Rate this post

۷ ترفند فوق العاده برای خلق خانه ایده آل با موکت (قسمت دوم)

شما چقدر به طراحی کف ها در دکوراسیون اهمیت می دهید؟ آیا تا به حال به فکر انتخابی متفاوت بوده اید؟ موکت یکی از متنوع ترین محصولات دکوراسیون است که به واسطه نداشتن محدودیت در طرح و اندازه، بهترین گزینه برای یک انتخاب خاص است. توجه به کاربری تنوع در تولید باعث به وجود آمدن محصولاتی مثل موکت اداری، موکت هتلی و یا موکت های همایشی شده است. مزیت ‌موکت برای خریدار بسیار به انتخاب بستگی دارد. موکت در ساختمان دارای کاربری هایی مثل ایجاد عایق حرارتی و صوتی است که به مزیت های دکوراسیونی این محصول افزوده است.

 در بازار موکت دانستن ویژگی ها و چگونگی استفاده از آن برای داشتن دکوراسیونی فوق العاده برای فروش موکت امری ضروری است. بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی با شناخت صحیح ویژگی های محصول و خواسته های مشتری برای خرید موکت بهترین نقش ها را در زیر پای مشتریانشان فرش می کنند.

از دیگر مزیت موکت باید به قیمت مقرون به صرفه تر آن نسبت به رقیب سنتی آن یعنی فرش اشاره کرد. بعلاوه اینکه تنوع در بافت و طرح و رنگ باعث شده بیشتر از پیش چشم مشتری را به خودشان جلب کنند. حتی در بعضی موارد هیچ رقیبی برای موکت پیدا نمی شود! مثلا در لابی و راهرو های هتل ها نیاز به وجود طرحی خاص و منحصر به فرد و سفارشی است که قطعاً  تنها گزینه استفاده از موکت هتلی است که می تواند جلوه و شکوه بسیاری به فضای هتل دهد. نمونه دیگری از این قابلیت انعطاف در جابجایی و طرح و نقش در مدل موکت همایشی دیده می شود و جالب است بدانید تصویر فرش قرمز بسیاری از جشنواره ها از این نوع است. موکت تایل نوعی خاص و مدرن است که ساختاری پازل مانند دارد و مثل پارکت کنار هم قرار میگیرد. ای محصول بهترین گزینه برای طرح های تکراری (Pattern ) در محل هایی است که الگوها کارکرد خاصی از دکوراسیون را ایجاد کنند.

با توجه به این همه تنوع کاربری، در این مطلب می خواهیم روش هایی را برای زیباتر کردن خانه، ویلا، دفتر کار و … با استفاده این محصول ارائه کنیم.

–          سقف روبروی کف؛ لوستر روبروی موکت!

یکی از پیشنهاد هایی که جلوه بخشیدن به خانه می تواند مورد استفاده قرار گیرد، استفاده از موکت طرح دار، متناسب با لوستر خانه است. این طرح در اتاق خواب ها ایده بسیار جالبی است که فضایی فانتزی و مدرن را به اتاق می دهد. نوع پرز بلند با طرح وکتور ( Vector) با طرح بسیاری از لوستر های موجود در بازار ایران سازگار است. اگر شما قصد دارید تغییر اساسی در مدل اتاق خوابتان ایجاد کنید می توانید طرح کف را با طرح لوستر اتاق ست کنید. این حرکت جلوه خاصی به هر دو المان معماری می دهد. البته علاوه بر سقف توجه به سایر عناصر معماری برای مقیاس بودن و متناسب بودن بسیار اهمیت دارد. زیبایی هر دکوراسیونی بستگی به تناسب اجزای آن دارد. اجزای یک دکوراسیون به سان نت های موسیقی می ماند که در کنار هم نوایی دلنشین را ایجاد می کنند و اگر هر جزئی از فضا

بخواهد ساز خود را بری دیده شدن در چشم بیننده بزند، هیچ زیبایی در طرح ایجاد نمی شود.

7 ترفند فوق العاده برای خلق خانه ایده آل با موکت (قسمت دوم)

7 ترفند فوق العاده برای خلق خانه ایده آل با موکت (قسمت دوم)

   از موکت تایل برای زیبایی کف خانه استفاده کنید.

            موکت تایل ها نوعی از محصولات مدرن در دکوراسیون داخلی هستند که کاربرد بسیاری در فضاسازی های اداری دارند. این محصول مانند پازل در کنار یکدیگر قرار می گیرند. از نکات مثبت موکت تایل قابلیت تمیز کردن و نظافت فوری است به طوری که وقتی یک قسمت از این محصول دچار لکه های چای قهوه و امثال آن می شود، به راحتی با تعویض کردن چند تایلی که کثیف شده اند مشکل برطرف می شود. حسن دیگر تایل‌موکت جلوگیری از ماندگار شدن ذرات گرد و خاک در هواست. این ذرات گرد و خاک در حضور تایل، به آن میچسبند و فضای اتاق را تمیز تر و پاکتر می سازند.

 

7 ترفند فوق العاده برای خلق خانه ایده آل با موکت (قسمت دوم)

7 ترفند فوق العاده برای خلق خانه ایده آل با موکت (قسمت دوم)

این مدل برای طراحان داخلی بسیار کالای محبوبی است چون به راحتی می توانند نظر مشتریان خود را جلب کنن. استفاده از چندین مدل با طرح و رنگ مختلف از تایل‌موکت ها، این امکان را به معماران داخلی می دهد که ایده های خود را به راحتی روی کف پیاده کنند و رضایت مشتریان را همراه داشته باشند. نکته ای که در خرید موکت‌تایل مهم است، کیفیت تار و پود است. با توجه به استفاده این محصول در محیط های اداری و شرکتی، تردد زیادی در آن ها اتفاق می افتد که در صورت مناسب نبودن کیفیت باعث هدر رفتن سرمایه می شوند. موکت‌تایل نصب آسانی دارند به طوری که هم با چسب و هم بدون آن  روی سطح گسترده می شوند.

–        خلاقیت را برای استفاده از موکت به کار گیرید

یکی از کارهای بسیار بسیار تاثیر گذار در ایجاد یک دکوراسیون خاص و فانتزی، آزاد گذاشتن قوه تخیل و اجازه دادن به آن برای فکر کردن بیرون از مرز هاست. وجود تنوع و طرح و نقش های متفاوت برای موکت ها، به طراحان کمک می کند زیباتر به خلق ایده ها بپردازند. به عنوان مثال، برای کف طراحی اتاق کودک، امکان استفاده از طرح های کارتونی مورد علاقه کودک وجود دارد. استفاده از این شیوه فضای اتاق کودک را دلچسب تر و زیباتر خواهد کرد. برخی ابتکار ها پا را فراتر از این گذاشته اند و به با بخشیدن بعد سوم به موکت، طرح و روش تازه ای برای طراحی فضا ارائه کرده اند. در این روش از طرح به عنوان یک تکیه گاه استفاده شده است (استفاده از کارکرد معماری) و هم حس پرنده بودن سطح را برای بیننده ایجاد می کند. نوع دیگر استفاده های خاص و فانتزی از تنوع موکت ها، استفاده از طرح نقشه در فضاهای مناسب این کار است. در این نوع طراحی شخص خود را بر فراز بالونی روی جنگل های آمازون می بیند که حس جدیدی برای بیننده محسوب می شود.

15 - 7 ترفند فوق العاده برای خلق خانه ایده آل با موکت (قسمت دوم)

 


دیدگاهتان را بنویسید