Rate this post

تاریخچه طراحی به سبک ایتالیایی

طراحی ایتالیایی به کلیه ی طرح هایی که برای مبلمان ، طراحی لباس ، طراحی صنعتی و طراحی های محلی گفته می شود . طراحی ایتالیایی به عنوان  پیشرو در این عرصه دکوراسیون و طراحی داخلی معرفی می شود. ” لوگی کایتیا دومینیونی “که یکی از طراحان معروف ایتالیایی است می گوید ” ساده بگویم ، ما بهترین هستیم . ما تخیل بیشتر  ، فرهنگ بیشتر و رابط های بیشتری برای اتصال گذشته به آینده داریم.”

تاریخچه طراحی به سبک ایتالیایی

امروزه طراحی هایی که در کشور ایتالیا انجام می شوند بر روی کلیه ی طرح های مبلمان ، لباس و طراحی صنعتی سراسر دنیا اثر می گذارد . این مجموعه از طراحی ها به طور کلی با بر چسب ” made in Italy   ” و یا ”  ساخته شده در کشور ایتالیا ”   در همه جای دنیا شناخته می شوند .

تاریخچه طراحی به سبک ایتالیایی به زمان انقلاب صنعتی بر می گردد.

در سال ۱۹۲۶ سبک جدیدی به نام رشیونالیسم در ایتالیا معرفی شد . در این سبک بیشتر به خطوط صاف و یکدست و فلز به عنوان متریال قالب توجه می شد . در سال ۱۹۳۴ و بعد از جنگ جهانی دوم ایتالیا وارد سبک آوانگارد واقعی شد . در سال ۱۹۴۶ و بعد از سقوط فاشیست و اوج گرفتن سوسیالیست معجزه ی اقتصادی در ایتالیا به وقوع پیوست و ایتالیا پا به عرصه تولید انبوه محصولات طراحی داخلی و صادرات آن به اکثر کشور ها نمود . در دهه ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ کالاهایی که در زمینه طراحی و دکوراسیون داخلی در ایتالیا تولید می شدند به عنوان کالاهای زیبا، مرغوب و خاص شناخته می شدند .

در دهه ۱۹۷۰ و اوایل ۱۹۸۰ خانه های فشن و مد مانند : پرادا ، گوچی ، آرمانی و ورساچه نیز شروع به باز گشایی در این کشور نمودند .

طراحی داخلی به سبک ایتالیایی دیدگاه و زیبایی را در مفهوم کلی خود عوض کرده و منبع الهامی برای طراحان سراسر دنیا شده است.