مهم ترین و اصلی ترین عنصری که فضای غذاخوری را تعریف می کند و آن را زیبا یا زشت جلوه می دهد، میز ناهارخوری است. بدون شک شما به خوبی از تنوع بی نهایت میز و صندلی های ناهارخوری آگاه هستید، انواع طراحی ها و جنس ها در فروشگاه ها و بازارهای مبل عرضه می شوند که انتخاب را سخت می کنند

میز غذاخوری یکی از پرکاربرد‌ترین وسایل خانگی است که ارتباط مستقیمی با سلامت جسمی اهل خانه دارد
مکان قرارگیری میز غذا خوری در آپارتمان ها و خانه های کوچک دغدغه بسیاری از ماست. اگر چه در خانه های بزرگ به راحتی با در نظر گرفتن اتاقی مستقل و جداگانه  مخصوص غذاخوری در نکاتی درباره میز ناهار خوری و دکوراسیون داخلی این دغدغه به طور کامل برطرف می شود اما باید بدانیم که در اکثر خانه ها امکان اختصاص اتاقی مخصوص غذاخوری وجود ندارد .

میز ناهارخوری

اولین نکته در انتخاب محل مناسب میز ناهارخوری عدم قرار گیری در محل های پر رفت و آمد منزل  است، چرا که مسیرهای پر رفت و آمد بدون شک مشکلات فراوانی را برایتان در هنگام چیدمان و همچنین سرو غذا ایجاد خواهد کرد

میز ناهارخوری

میز ناهارخوری

نکته ی دوم قرار گیری میز ناهارخوری در نزدیکی آشپزخانه است. بهترین مکان برای قرار گرفتن میز ناهارخوری در نزدیکی آشپزخانه است چرا که میز ناهارخوری  بسیار با آشپزخانه مرتبط است پس نیازمند نزدیکی به این محل در منزل شما می باشد.

میز ناهارخوری

نکته ی دیگر عدم قرار گیری میز ناهارخوری در نزدیکی فضای تلویزیون است، حضور تلویزیون سبب عدم تمرکز در زمان  صرف غذا می شود، با دور کردن این فضا از فضای تلویزیون به خوبی می توانید لحظات صرف غذا را با لذت بیشتری میل نمایید .

میز ناهارخوری

میز ناهارخوری

میز ناهارخوری

میز ناهارخوری

میز ناهارخوری

اگر قصد دارید که از میز ناهارخوری برای سال های متمادی استفاده کنید، دقت کنید که چوب به کار رفته در آن بادوام و محکم باشد. چوب های پهن برگانی مانند چوب راش، گردو، افرا و بلوط برای ساخت میز ناهارخوری بادوام مناسب است. میزهای ساخته شده از چوب ممرز و چوب توسکا در درجه های بعدی دوام قرار دارند. استفاده از چوب روسی هم در ساخت میز غذاخوری مرسوم است. میزهای ساخته شده از چوب های مهندسی شده و فرآورده های مرکب مانند تخته چندلا و ام دی اف نیز بادوام و اقتصادی هستند اما دوام و مقاومت آنها هرگز به اندازه پهن برگان نیست.